Misa na Bitovinji

IMG 20170702 112915U nedjelju, 2. srpnja, kako je već običaj, slavljena je sv. misa na planini Bitovinji kod tzv. Martinova groba. Na sv. misi nazočili su vjernici iz Kreševa, ali i iz okolnih župa koji su se uspjeli motornim vozilom ili pješice ispeti na ovu planinu ljepoticu.

Euharistijsko slavlje u 12 sati predvodio je fra Josip Tomas, župnik iz Novog Šehera, uz koncelebraciju fra Darka Drlje, gvardijana kreševskog samostana, i fra Želimira Gogića, ovogodišnjeg mladomisnika i novog župnog vikara u Kreševu. U svojoj prigodnoj propovijedi fra Josip se osvrćući se na misna čitanja govorio o slobodi, što taj pojam danas sve znači te o vjeri iz slobode.

Na kraju misnog slavlja prisutne je pozdravio gvardijan fra Darko pozdravivši sve koji su sudjelovali na misnom slavlju, predvoditelja i mladomisnika. Također je naglasio da i ubuduće termin za ovo slavlje ostaje prva nedjelja u mjesecu srpnju i potaknuo da se ovaj običaj ne zaboravi.

Fra Želimir Gogić, Samostan Kreševo