Ti si nada naša i veselje

18575559 1212414428867419 1760771708 o

Veslo je bilo 13. Svibnja 2017. godine kada je u Visokom održan jubilarni XX. Ministrantski susret „FRAMIN“ pod geslom “Ti si nada naša i veselje“. Nakon što su se okupili svi ministranti i mali framaši započeo je program ovogodišnjeg susreta. Program je započeo Sv. Misom u dvorani za goste u Visokom. Misno slavlje je predvodio fra Bono Kovačević, župni vikar iz župe Domaljevac. Potaknuo nas je kako ministranti nisu samo Isusove sluge, nego njegovi prijatelji. Misno slavlje je na poseban način uveličao “Vis Jukić“ bend bogoslova sa Franjevačke teologije.

Nakon misnog slavlja ministranti su se zajedno sa svojim voditeljima uputili ka igralištu i napravili zajedničku fotografiju.

Nakon toga napokon je krenuo zabavni dio ovog susreta, igre. Iz naše župe krenulo je 10 malih ministranata i framaša i 4 animatora. Imali su priliku da se natječu u 3 aktivnosti: „Kviz znanja“, „Igre bez granica“ te Turnir u stolnom tenisu. Najbolji uspjeh u Kvizu znanja odnijela je župa Busovača. Turnir u stolnom tenisu bio je za naše ministrante posebno uspješan. Treće mjesto osvojio je naš ministrant i framaš, Tino Dusper. U igrama bez granica pobijedili su Župa Vidoši, dok je Kraljeva Sutjeska bila na drugom mjestu.

Susret je završen dodjelom zahvalnica i pehara za pobjednike, a sva djeca su na dar dobila jednu krunicu. Krenuli smo nazad u Kreševo umorni i iscrpljeni ali sa osmijehom na licu jer smo bogatiji za još jedno predivno iskustvo!

Anđela Marić, Frama Kreševo